  • FP1010R1-R120-R
FP1010R1-R120-R
advertisement
Manufacturer No:
FP1010R1-R120-R
HK JDW NO:
255-FP1010R1-R120-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
FP1010R1-R120-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FP1010R1-R120-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FP1010
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.276W 10.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    50A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    120nH
  • DC Resistance (DCR)
    0.185mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    75A
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm