  • FP301-2-48-BLUE-5 PCS
FP301-2-48-BLUE-5 PCS
advertisement
Manufacturer No:
FP301-2-48"-BLUE-5 PCS
HK JDW NO:
2-FP301-2-48"-BLUE-5 PCS
Package:
Description:
Heat Shrink Tubing;General Purpose;2",2:1;48"-Blue
Step5Bar-code shipping tag
FP301-2-48-BLUE-5 PCS
  • Operating Temperature
    -55°C~135°C
  • Feature
    Flame Retardant, Solvent Resistant, Split Resistant
  • Part Status
    Discontinued
  • Color
    Blue
  • Shrink Temperature
    100°C
  • Diameter - Inner, Supplied
    2.000 (50.80mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    1.000 (25.40mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.045 1.14mm