  • FQ1045AR-3.6864
FQ1045AR-3.6864
advertisement
Manufacturer No:
FQ1045AR-3.6864
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FQ1045AR-3.6864
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
FQ1045AR-3.6864
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FQ1045AR-3.6864
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    0.002%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    TR, 13 INCH
  • HTS Code
  • Frequency
    3.6864MHz
  • Frequency Stability
    30 ppm
  • Physical Dimension
    L10.0XB4.5XH1.7 (mm)/L0.394XB0.177XH0.067 (inch)
  • Operating Frequency
    3.6864MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Drive Level
    500 μW
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    150Ohm
  • Height
    1.7018mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    4.4958mm