  • FQ5032BR-16.000
FQ5032BR-16.000
advertisement
Manufacturer No:
FQ5032BR-16.000
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FQ5032BR-16.000
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
FQ5032BR-16.000
Description:
Quantity:
In Stock : 500
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FQ5032BR-16.000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    50.008559mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    0.003%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    30 ppm
  • Operating Frequency
    16MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Drive Level
    500 µW
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    80Ohm
  • Height
    1.1938mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    3.2mm