  • FR10515N0150JBK
FR10515N0150JBK
advertisement
Manufacturer No:
FR10515N0150JBK
HK JDW NO:
60-FR10515N0150JBK
Purchasing and Inquiry
FR10515N0150JBK Overview
FR10515N0150JBK Features
Tray
FR10515N0150JBK Applications
There are a lot of American Technical Ceramics FR10515N0150JBK RF Misc ICs and Modules applications.
  • Cellular Infrastructure
  • Microwave Radio
  • Amplitude modulation
  • Variable matched attenuator
  • Cellular base stations
  • Automotive radar
  • Self-parking
  • Phase sensitive detection
  • Wireless LAN
  • Adaptive cruise control
Step5Bar-code shipping tag
FR10515N0150JBK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Flange Mount
  • Packaging
    Tray
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    150Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power Rating
    60W
  • Depth
    19.05mm
  • Military Standard
    Not
  • Function
    Termination
  • Length
    13.1mm