  • FS150R17N3E4B11BOSA1
FS150R17N3E4B11BOSA1
advertisement
Manufacturer No:
FS150R17N3E4B11BOSA1
HK JDW NO:
376-FS150R17N3E4B11BOSA1
Description:
Quantity:
In Stock : 5547
Step5Bar-code shipping tag
FS150R17N3E4B11BOSA1
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Published
    2002
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power - Max
    835W
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    1mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1700V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    150A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.3V @ 15V, 150A
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    13.5nF @ 25V