  • FSDXL83-12-C
FSDXL83-12-C
advertisement
Manufacturer No:
FSDXL83-12-C
Manufacturer:
Panduit Corp
HK JDW NO:
583-FSDXL83-12-C
Package:
Datasheet:
FSDXL83-12-C
Description:
Connector Accessories Ferrule Polypropylene Red
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FSDXL83-12-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Single Wire
  • Color
    Red
  • HTS Code
  • Style
    DIN
  • Lead Length
    12mm
  • Size
    8 AWG 10.00mm2
  • Insulation
    Insulated
  • Length
    24mm
  • Length - Overall
    24.00mm
  • Length - Pin
    12.00mm