  • FSLU2520-33NKP2
FSLU2520-33NKP2
advertisement
Manufacturer No:
FSLU2520-33NKP2
Manufacturer:
Toko
HK JDW NO:
4668-FSLU2520-33NKP2
Description:
FSLU2520-33NKP2 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Toko stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
FSLU2520-33NKP2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
    1008
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    390 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Current
    375mA
  • Frequency - Self Resonant
    290MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    440mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.033 µH
  • Height
    1.8mm
  • Length
    2.5mm
  • Width
    2mm