  • FW20A22R0JA
FW20A22R0JA
advertisement
Manufacturer No:
FW20A22R0JA
HK JDW NO:
103-FW20A22R0JA
Datasheet:
FW20A22R0JA
Description:
FIXED RESISTOR - FUSIBLE, 22Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
FW20A22R0JA
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.236Diax0.472L 6.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR - FUSIBLE
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Lead Diameter
    0.65 mm