  • FWC-6A10F
FWC-6A10F
advertisement
Manufacturer No:
FWC-6A10F
HK JDW NO:
256-FWC-6A10F
Package:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Datasheet:
Description:
FUSE CARTRIDGE 6A 600VAC/700VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FWC-6A10F
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to FWC-6A10F.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5AG, 10mm x 38mm (Midget)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    FWC
  • Size / Dimension
    0.406Diax1.500L 10.30mmx38.10mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Electrical, Industrial
  • Voltage - Rated DC
    700V
  • Current Rating (Amps)
    6A
  • Voltage - Rated AC
    600V