  • FX2500061
FX2500061
advertisement
Manufacturer No:
FX2500061
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-FX2500061
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FX2500061
Description:
Quantity:
In Stock : 957
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FX2500061
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SaRonix-eCera™ FX
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.138W 6.00mmx3.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    AT-CUT; TR
  • HTS Code
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Physical Dimension
    L6.0XB3.5XH1.1 (mm)/L0.236XB0.138XH0.043 (inch)
  • Operating Frequency
    25MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    10 µW
  • Height Seated (Max)
    0.053 1.35mm