  • FX2B-80PA-1.27DSA(71)
FX2B-80PA-1.27DSA(71)
advertisement
Manufacturer No:
FX2B-80PA-1.27DSA(71)
HK JDW NO:
355-FX2B-80PA-1.27DSA(71)
Package:
Description:
CONN HEADER VERT 80POS 1.27MM
Step5Bar-code shipping tag
FX2B-80PA-1.27DSA(71)
    Gold
  • Mount
    Through Hole
  • Housing Material
    Polyamide
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Center Strip Contact
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    125V
  • HTS Code
  • Pitch
    1.27mm
  • Current Rating
    500mA
  • Lead Pitch
    1.27mm