  • FX532B-12.000
FX532B-12.000
advertisement
Manufacturer No:
FX532B-12.000
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FX532B-12.000
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FX532B-12.000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Additional Feature
    TR, 10 INCH
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    L5.0XB3.2XH0.7 (mm)/L0.197XB0.126XH0.028 (inch)
  • Operating Frequency
    12MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    140Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Drive Level
    100 μW
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Height
    787.4μm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    3.2004mm