  • FY2500115
FY2500115
advertisement
Manufacturer No:
FY2500115
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-FY2500115
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FY2500115
Description:
25MHz ±10ppm Crystal 8pF 50 Ohm -20°C ~ 70°CSurface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FY2500115
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to FY2500115.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SaRonix-eCera™ FY
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    AT-CUT; TR, 7 INCH
  • HTS Code
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Physical Dimension
    L5.0XB3.2XH0.95 (mm)/L0.197XB0.126XH0.037 (inch)
  • Operating Frequency
    25MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    8pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    100 μW
  • Height
    1.0922mm
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm