  • G2SB60L-5751E3/45
G2SB60L-5751E3/45
advertisement
Manufacturer No:
G2SB60L-5751E3/45
HK JDW NO:
884-G2SB60L-5751E3/45
Package:
4-SIP, GBL
Datasheet:
G2SB60L-5751E3/45
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G2SB60L-5751E3/45
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-SIP, GBL
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    Standard
  • Diode Type
    Single Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 600V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 750mA
  • Current - Average Rectified (Io)
    1.5A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    600V