  • G5NB1ADC12BYOMZA
G5NB1ADC12BYOMZA
advertisement
Manufacturer No:
G5NB1ADC12BYOMZA
HK JDW NO:
578-G5NB1ADC12BYOMZA
Package:
Datasheet:
G5NB1ADC12BYOMZA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G5NB1ADC12BYOMZA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Number of Pins
    4
  • Published
    2008
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power Rating
    90W
  • Current Rating
    3A
  • Voltage - Rated AC
    380V
  • Approval Agency
    CSA, UL, VDE
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    3A
  • Throw Configuration
    SPST
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Coil Resistance
    720Ohm
  • Coil Current
    16.7mA
  • Coil Voltage (DC)
    12V