  • G6015M24B-RGR-EM
G6015M24B-RGR-EM
advertisement
Manufacturer No:
G6015M24B-RGR-EM
HK JDW NO:
528-G6015M24B-RGR-EM
Package:
Datasheet:
G6015M24B-RGR-EM
Description:
FAN AXIAL 60X15MM IP57 24VDC
Step5Bar-code shipping tag
G6015M24B-RGR-EM
  • Published
    2014
  • Series
    G6015-G
  • Size / Dimension
    Square - 60mm Lx60mm H
  • Feature
    Thermal Overload Protector (TOP)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.075A
  • Ingress Protection
    IP57 - Dust Protected, Waterproof
  • RPM
    4000 RPM
  • Air Flow
    16.0 CFM (0.448m3/min)
  • Noise
    28.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.150 in H2O (37.3 Pa)
  • Width
    15.00mm