  • GA100SICP12-227
GA100SICP12-227
advertisement
Manufacturer No:
GA100SICP12-227
Manufacturer:
GeneSiC Semiconductor
HK JDW NO:
347-GA100SICP12-227
Package:
SOT-227-4, miniBLOC
Datasheet:
GA100SICP12-227
Description:
GENESIC SEMICONDUCTOR GA100SICP12-227SIC CO-PACK, 1.2kV, TO-227
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GA100SICP12-227
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    SOT-227-4, miniBLOC
  • Number of Pins
    4
  • Published
    2014
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Subcategory
    Other Transistors
  • Max Power Dissipation
    133W
  • Operating Temperature (Max)
    175°C
  • Voltage
    1.2kV
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    1.2kV
  • Polarity/Channel Type
    N-CHANNEL
  • Continuous Drain Current (ID)
    100A