  • GA10K3A1A
GA10K3A1A
advertisement
Manufacturer No:
GA10K3A1A
HK JDW NO:
796-GA10K3A1A
Package:
Bead
Datasheet:
GA10K3A1A
Purchasing and Inquiry
GA10K3A1A Overview
GA10K3A1A Features
Package/Case: Bulk
I Series
Operating Temperature: -40°C~125°C
10kOhm Resistance
Mounting Type: Free Hanging
GA10K3A1A Applications
There are a lot of TE Connectivity Measurement Specialties GA10K3A1A NTC Thermistors applications.
  • Medical Equipment and Apparatus
  • Electronic Thermometers
  • Temperature regulation and measurement
  • Temperature detection for CPU and memory device
  • Automotive electronics
  • Temperature compensation of display contrast
  • Protection of power transistors in various electronic circuits and more
  • Mobile phones
  • Temperature control of Switch Mode Power Supplies
  • Battery packs
Step5Bar-code shipping tag
GA10K3A1A
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GA10K3A1A.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Mounting Type
    Free Hanging
  • Package / Case
    Bead
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    I
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    2.4mm
  • Resistance Tolerance
    ±0.1°C
  • Resistance in Ω @ 25°C
    10k
  • B Value Tolerance
    ±0.5%
  • B25/85
    3976K
  • Diameter
    2.4mm
  • Length
    75.946mm