  • GA10K3MRBD1
GA10K3MRBD1
advertisement
Manufacturer No:
GA10K3MRBD1
HK JDW NO:
796-GA10K3MRBD1
Datasheet:
GA10K3MRBD1
Purchasing and Inquiry
GA10K3MRBD1 Overview
GA10K3MRBD1 Features
Package/Case: Bulk
Operating Temperature: -40°C~100°C
10kOhm Resistance
Mounting Type: Free Hanging
GA10K3MRBD1 Applications
There are a lot of TE Connectivity Measurement Specialties GA10K3MRBD1 NTC Thermistors applications.
  • Automotive Electronics
  • Heating, Ventilation & Air Conditioning
  • Temperature measurement and compensation
  • Household appliances such as refrigerators, water coolers, dishwashers and many others
  • Sensing and control in consumer and industrial applications
  • Air-conditioning systems
  • Water heaters
  • Temperature Regulation and Measurement
  • Temperature detection for CPU and memory device
Step5Bar-code shipping tag
GA10K3MRBD1
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    257°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Lead Length
    1.97 50.00mm
  • Resistance Tolerance
    ±0.2°C
  • Resistance in Ω @ 25°C
    10k
  • B Value Tolerance
    ±0.5%
  • Diameter
    1.0922mm
  • Length
    55.9816mm