  • GAL18V10B-20LJ
GAL18V10B-20LJ
advertisement
Manufacturer No:
GAL18V10B-20LJ
HK JDW NO:
477-GAL18V10B-20LJ
Package:
20-LCC (J-Lead)
Datasheet:
GAL18V10B-20LJ
Description:
5V 1.27mm PMIC GAL®18V10 Series GAL18V10 20 Pin 62.5MHz 5V 20-LCC (J-Lead)
Quantity:
In Stock : 747
Step5Bar-code shipping tag
GAL18V10B-20LJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    20-LCC (J-Lead)
  • Number of Pins
    20
  • Operating Temperature
    0°C~75°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2000
  • Series
    GAL®18V10
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    20
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn85Pb15)
  • Additional Feature
    REGISTER PRELOAD; POWER-UP RESET
  • HTS Code
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    J BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Frequency
    62.5MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    GAL18V10
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    10
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
  • Programmable Type
    EE PLD
  • Max Supply Voltage
    5.25V
  • Min Supply Voltage
    4.75V
  • Number of I/O
    10
  • Nominal Supply Current
    115mA
  • Propagation Delay
    20 ns
  • Turn On Delay Time
    20 ns
  • Architecture
    PAL-TYPE
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
  • Number of Dedicated Inputs
    7
  • Voltage Supply - Internal
    4.75V~5.25V
  • Number of Product Terms
    96
  • Height Seated (Max)
    4.57mm
  • Length
    8.9662mm
  • Width
    8.9662mm