  • GBJ25005-03-G
GBJ25005-03-G
advertisement
Manufacturer No:
GBJ25005-03-G
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-GBJ25005-03-G
Datasheet:
GBJ25005-03-G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GBJ25005-03-G
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    4-SIP, GBJ
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
    EAR99
  • HTS Code
    Standard
  • Base Part Number
    GBJ25005
  • Number of Elements
    4
  • Configuration
    BRIDGE, 4 ELEMENTS
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 50V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 12.5A
  • Output Current-Max
    25A
  • Current - Average Rectified (Io)
    25A
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    350A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    50V