  • GBJ3504-BP
GBJ3504-BP
advertisement
Manufacturer No:
GBJ3504-BP
HK JDW NO:
543-GBJ3504-BP
Datasheet:
GBJ3504-BP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GBJ3504-BP
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 400V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.05V @ 17.5A
  • Output Current-Max
    35A
  • Current - Average Rectified (Io)
    35A
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    350A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    400V
  • Breakdown Voltage-Min
    400V