  • GCM0335C1E6R5DD03D
GCM0335C1E6R5DD03D
advertisement
Manufacturer No:
GCM0335C1E6R5DD03D
HK JDW NO:
535-GCM0335C1E6R5DD03D
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Description:
GCM 6.5pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 12958
Step5Bar-code shipping tag
GCM0335C1E6R5DD03D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Capacitance
    6.5pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    300μm
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm