  • GCM033R71A822KA03J
GCM033R71A822KA03J
advertisement
Manufacturer No:
GCM033R71A822KA03J
HK JDW NO:
535-GCM033R71A822KA03J
Package:
Datasheet:
Description:
0.0082μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 8141
Step5Bar-code shipping tag
GCM033R71A822KA03J
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    STANDARD: AEC-Q200
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.0082μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    0201
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    0.3mm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm