  • GDZ10B-HG3-08
GDZ10B-HG3-08
advertisement
Manufacturer No:
GDZ10B-HG3-08
HK JDW NO:
884-GDZ10B-HG3-08
Package:
SC-76, SOD-323
Datasheet:
GDZ10B-HG3-08
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GDZ10B-HG3-08
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-76, SOD-323
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Impedance
    30Ohm
  • Diode Type
    ZENER DIODE
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 7V
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    10V
  • Zener Voltage
    10V