  • GDZ11B-HG3-08
GDZ11B-HG3-08
advertisement
Manufacturer No:
GDZ11B-HG3-08
HK JDW NO:
884-GDZ11B-HG3-08
Datasheet:
GDZ11B-HG3-08
Description:
ZENER DIODE 30Ohm ±2% 11V 100nA @ 8V -65°C~150°C 200mW SC-76, SOD-323
Step5Bar-code shipping tag
GDZ11B-HG3-08
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2017
  • Tolerance
    ±2%
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Impedance
    30Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 8V
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    11V
  • Zener Voltage
    11V