  • GDZ16B-HG3-18
GDZ16B-HG3-18
advertisement
Manufacturer No:
GDZ16B-HG3-18
HK JDW NO:
884-GDZ16B-HG3-18
Datasheet:
GDZ16B-HG3-18
Description:
ZENER DIODE 50Ohm ±2% 16V 100nA @ 12V -65°C~150°C 200mW SC-76, SOD-323
Step5Bar-code shipping tag
GDZ16B-HG3-18
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2017
  • Tolerance
    ±2%
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Impedance
    50Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 12V
  • Impedance-Max
    50Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    16V
  • Zener Voltage
    16V