  • GDZ3V3B-HE3-18
GDZ3V3B-HE3-18
advertisement
Manufacturer No:
GDZ3V3B-HE3-18
HK JDW NO:
884-GDZ3V3B-HE3-18
Datasheet:
GDZ3V3B-HE3-18
Description:
Zener Diodes 3.3Volt 0.2 Watt 2% AUTO
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GDZ3V3B-HE3-18
  • Weight
    4.309128mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±4%
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Impedance
    120Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    20μA @ 1V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    20μA
  • Impedance-Max
    120Ohm
  • Reference Voltage
    3.3V
  • Zener Voltage
    3.3V
  • Voltage Tol-Max
    3.07%
  • Working Test Current
    5mA