  • GDZ5V6B-HE3-08
GDZ5V6B-HE3-08
advertisement
Manufacturer No:
GDZ5V6B-HE3-08
HK JDW NO:
884-GDZ5V6B-HE3-08
Datasheet:
GDZ5V6B-HE3-08
Purchasing and Inquiry
GDZ5V6B-HE3-08 Overview
This electrical device requires reverse leakage current of 1μA @ 2.5V.A maximum reverse leakage current of 1μA is observed.To operate this device, set the working test voltage to 5mA.
GDZ5V6B-HE3-08 Features
reverse leakage current of 1μA @ 2.5V
1μA @ 2.5V is the maximum voltage (Tol)
Reverse leakage current reaches 1μA
the working test voltage to 5mA
minimal dynamic impedance is 5mA
GDZ5V6B-HE3-08 Applications
Step5Bar-code shipping tag
GDZ5V6B-HE3-08
    SC-76, SOD-323
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±2%
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Impedance
    60Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 2.5V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Impedance-Max
    60Ohm
  • Reference Voltage
    5.6V
  • Zener Voltage
    5.6V
  • Working Test Current
    5mA
  • Voltage Tolerance
    2%