  • GDZ9V1B-HE3-08
GDZ9V1B-HE3-08
advertisement
Manufacturer No:
GDZ9V1B-HE3-08
HK JDW NO:
884-GDZ9V1B-HE3-08
Datasheet:
GDZ9V1B-HE3-08
Description:
Diode Zener Single 9.1V 2% 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GDZ9V1B-HE3-08
    SC-76, SOD-323
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    4.309128mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±2%
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Impedance
    30Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 6V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    500nA
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Reference Voltage
    9.1V
  • Zener Voltage
    9.1V
  • Working Test Current
    5mA
  • Voltage Tolerance
    2%