  • GHA500F-12
GHA500F-12
advertisement
Manufacturer No:
GHA500F-12
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-GHA500F-12
Package:
Datasheet:
GHA500F-12
Description:
Quantity:
In Stock : 2
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GHA500F-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    420g
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C With Derating
  • Series
    GHA (500W)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    5.00Lx3.00W x 1.38 H 127.0mmx76.2mmx35.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    150W 500W Forced Air
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Power Rating
    500.8W
  • Depth
    76.2mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, DEMKO
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Output Voltage
    12V
  • Current - Output (Max)
    12.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    41.7A
  • Output Power
    500.8W
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Current - Output 1
    41.7A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    35mm