  • GHXS015A120S-D1E
GHXS015A120S-D1E
advertisement
Manufacturer No:
GHXS015A120S-D1E
HK JDW NO:
351-GHXS015A120S-D1E
Datasheet:
GHXS015A120S-D1E
Step5Bar-code shipping tag
GHXS015A120S-D1E
    SOT-227
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    Silicon Carbide Schottky
  • Diode Type
    Single Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 1200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.7V @ 15A
  • Current - Average Rectified (Io)
    15A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    1.2kV