  • GMA300F-12
GMA300F-12
advertisement
Manufacturer No:
GMA300F-12
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-GMA300F-12
Package:
Datasheet:
GMA300F-12
Description:
300 WATT AC/DC MEDICAL TYPE POWE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GMA300F-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Published
    2017
  • Series
    GMA (300W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.00W x 1.31 H 101.6mmx50.8mmx33.3mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    300W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Input Voltage-Nom
    115V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    25A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Total Power Output-Max
    300W