  • GMD155R71H122KA01D
GMD155R71H122KA01D
advertisement
Manufacturer No:
GMD155R71H122KA01D
HK JDW NO:
535-GMD155R71H122KA01D
Package:
0402
Datasheet:
Description:
1.2nF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 3420
Step5Bar-code shipping tag
GMD155R71H122KA01D
    10 Weeks
  • Package / Case
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    1.2nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    0.5mm
  • Length
    1mm