  • GNM1M2R61C224ME18D
GNM1M2R61C224ME18D
advertisement
Manufacturer No:
GNM1M2R61C224ME18D
HK JDW NO:
535-GNM1M2R61C224ME18D
Purchasing and Inquiry
GNM1M2R61C224ME18D Overview
The maximal height seated reaches 0.031 0.80mm.It operates with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm.The temperature coefficient of this substance is X5R.In a 0504 (1410 Metric) case, the product is packaged.There is no terminal pitch on this part.This electrical part operates from a voltage - Rated DC of 16V.
GNM1M2R61C224ME18D Features
the maximal height is 0.031 0.80mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
A temperature coefficient of X5R
a 640μm terminal pitch
GNM1M2R61C224ME18D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM1M2R61C224ME18D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM1M2R61C224ME18D
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    1.37mm