  • GNM1M2R61E472MA01D
GNM1M2R61E472MA01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM1M2R61E472MA01D
HK JDW NO:
535-GNM1M2R61E472MA01D
Purchasing and Inquiry
GNM1M2R61E472MA01D Overview
When seated, the maximum height reaches 0.028 0.70mm.Size/dimension is set to 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm.- rated voltage of the chip is 25V volts.Temperature coefficient = X5R.A case of 0504 (1410 Metric) is used to package the product.This part has a terminal pitch of 640μm.Rated DC of 25V is the voltage at which this electrical part operates.
GNM1M2R61E472MA01D Features
the maximal height is 0.028 0.70mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
a voltage rating of 25V volts
A temperature coefficient of X5R
a 640μm terminal pitch
GNM1M2R61E472MA01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM1M2R61E472MA01D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM1M2R61E472MA01D
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    1mm
  • Dielectric
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm