  • GNM214C80J105MEA2D
GNM214C80J105MEA2D
advertisement
Manufacturer No:
GNM214C80J105MEA2D
HK JDW NO:
535-GNM214C80J105MEA2D
Purchasing and Inquiry
GNM214C80J105MEA2D Overview
It reaches a maximum height of 0.022 0.55mm when seated.0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm is the size/dimension of the object.There is no temperature coefficient for it.In a 0805 (2012 Metric) case, the product is packaged.Temperatures of 105°C are the maximum for which it can operate.A 0.5mm terminal pitch is used for this part.A voltage of 6.3V is used with this electrical part.
GNM214C80J105MEA2D Features
the maximal height is 0.022 0.55mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
A temperature coefficient of X6S
the maximal temperature reaches 105°C
a 0.5mm terminal pitch
GNM214C80J105MEA2D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM214C80J105MEA2D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM214C80J105MEA2D
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm