  • GNM3145C1H221KD01D
GNM3145C1H221KD01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM3145C1H221KD01D
HK JDW NO:
535-GNM3145C1H221KD01D
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
GNM3145C1H221KD01D Overview
When seated, the maximal height is 0.035 0.90mm.Size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm is used.A temperature coefficient of C0G NP0 is assigned to it.1206 (3216 Metric) cases contain the product.Parts such as this have a 0.8mm terminal pitch.The voltage rated for this electrical part is 50V.
GNM3145C1H221KD01D Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 0.8mm terminal pitch
GNM3145C1H221KD01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM3145C1H221KD01D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM3145C1H221KD01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    1206
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GNM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Dissipation Factor
    0.025 %
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm