  • GNM314R61A105MA13D
GNM314R61A105MA13D
advertisement
Manufacturer No:
GNM314R61A105MA13D
HK JDW NO:
535-GNM314R61A105MA13D
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
GNM314R61A105MA13D Overview
When seated, the height reaches 0.037 0.95mm.Size/dimension is set to 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.It has a temperature coefficient of X5R.1206 (3216 Metric) cases contain the product.Part number 800μm has a fixed terminal pitch.Rated DC is 10V for this electrical part.
GNM314R61A105MA13D Features
the maximal height is 0.037 0.95mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
A temperature coefficient of X5R
a 800μm terminal pitch
GNM314R61A105MA13D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM314R61A105MA13D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM314R61A105MA13D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GNM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    10V
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Voltage
    10V
  • Dissipation Factor
    0.035 %
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Length
    3.2mm