  • GNM314R71C393KD01D
GNM314R71C393KD01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM314R71C393KD01D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GNM314R71C393KD01D
Package:
1206
Purchasing and Inquiry
GNM314R71C393KD01D Overview
The chip is rated at 16V voltage.1206 cases contain the product.The electrical part works with a voltage - Rated DC of 16VV.
GNM314R71C393KD01D Features
a voltage rating of 16V volts
GNM314R71C393KD01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM314R71C393KD01D applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
GNM314R71C393KD01D
  • Package / Case
    1206
  • Number of Pins
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    39nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Dielectric
    X7R
  • Number of Elements
    4
  • Dissipation Factor
    0.035 %
  • Height
    1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm