  • GNM314R71H222KD01D
GNM314R71H222KD01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM314R71H222KD01D
HK JDW NO:
535-GNM314R71H222KD01D
Purchasing and Inquiry
GNM314R71H222KD01D Overview
It is rated at a voltage of 50V voltage for the voltage-rated of the chip.In a 1206 case, the product is packaged.The electrical part works with a voltage - Rated DC of 50VV.
GNM314R71H222KD01D Features
a voltage rating of 50V volts
GNM314R71H222KD01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM314R71H222KD01D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM314R71H222KD01D
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dissipation Factor
    0.025 %
  • Height
    1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm