  • GNM314R71H392KD01D
GNM314R71H392KD01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM314R71H392KD01D
HK JDW NO:
535-GNM314R71H392KD01D
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
GNM314R71H392KD01D Overview
A seat's maximum height is 0.035 0.90mm.In this case, the size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.This chip's voltage rating is 50V Volt.The coefficient of temperature is X7R.A case of 1206 (3216 Metric) is used to package the product.Electrical part rated at DC 50V voltage.
GNM314R71H392KD01D Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of X7R
GNM314R71H392KD01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM314R71H392KD01D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM314R71H392KD01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Number of Pins
    1206
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GNM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3900pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dissipation Factor
    0.025 %
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6mm