  • GNR30DCR
GNR30DCR
advertisement
Manufacturer No:
GNR30DCR
Manufacturer:
Sensata-Crydom
HK JDW NO:
166-GNR30DCR
Package:
Module
Datasheet:
Description:
SSR RELAY SPST-NO 30A 48-600V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GNR30DCR
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GNR30DCR.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Package / Case
    Module
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    GNR
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    AC
  • Operating Supply Voltage
    600V
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A)
  • Voltage - Input
    4V~32VDC
  • Voltage - Load
    48V~600V
  • Load Current
    30A