  • GP25B13D-R1B
GP25B13D-R1B
advertisement
Manufacturer No:
GP25B13D-R1B
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-GP25B13D-R1B
Package:
Datasheet:
GP25B13D-R1B
Description:
AC/DC DESKTOP ADPT 5V +/-12V 28W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GP25B13D-R1B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    GP25B (25W)
  • Size / Dimension
    4.23Lx2.64W x 1.42 H 107.5mmx67.0mmx36.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    28W
  • Approval Agency
    CBE, CE, cULus, GS
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    2.5A 1A 300mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    5V 12V -12V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    60.2 1.53m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    DIN, 5 Pin
  • No Load Power Consumption
    300mW Max