  • GPMP700-48
GPMP700-48
advertisement
Manufacturer No:
GPMP700-48
HK JDW NO:
732-GPMP700-48
Package:
600
Datasheet:
GPMP700-48
Description:
Quantity:
In Stock : 14175
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GPMP700-48
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    600
  • Weight
    1.995806kg
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    GPMP (600W/700W)
  • Size / Dimension
    12.38Lx4.85W x 2.48 H 314.5mmx123.2mmx63.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Medical
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Power Rating
    600W
  • Max Power Dissipation
    900W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    55Hz
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CSA, EN, IEC, UL
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Output Voltage
    48V
  • Max Output Current
    14A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Current - Output 1
    14A
  • Total Power Output-Max
    700W
  • Height
    62.992mm