  • GQM1555C2D270JB01D
GQM1555C2D270JB01D
advertisement
Manufacturer No:
GQM1555C2D270JB01D
HK JDW NO:
535-GQM1555C2D270JB01D
Description:
GQM 27pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 12170
Step5Bar-code shipping tag
GQM1555C2D270JB01D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    27pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm