  • GQM1875C2E7R7DB12D
GQM1875C2E7R7DB12D
advertisement
Manufacturer No:
GQM1875C2E7R7DB12D
HK JDW NO:
535-GQM1875C2E7R7DB12D
Package:
0603
Datasheet:
Description:
7.7pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 15324
Step5Bar-code shipping tag
GQM1875C2E7R7DB12D
    Yes
  • Positive Tolerance
    6.49%
  • Negative Tolerance
    6.49%
  • Length
    1.6mm
  • Width
    800μm
  • Thickness
    700μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    7.7pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C