  • GRM0335C1H2R2WA01D
GRM0335C1H2R2WA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1H2R2WA01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1H2R2WA01D
Package:
Description:
2.2pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 121292
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1H2R2WA01D
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    340.194278μg
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    2.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
    0201
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    2.27%
  • Negative Tolerance
    2.27%