  • GRM1551X1E101JZ01D
GRM1551X1E101JZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1551X1E101JZ01D
HK JDW NO:
535-GRM1551X1E101JZ01D
Package:
Description:
100pF Ceramic Capacitor 5% -1000/+350ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 2727
Step5Bar-code shipping tag
GRM1551X1E101JZ01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    -1000/+350ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Pure Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    25V